Erkeklerin cinsellik hakkındaki kabusları

Erkeklerin cinsellik hakkındaki kabusları

Kabul edelim, her erkek zaman zaman cinsel deneyim yaşamaktan korkar. Her ne kadar hakkında konuşulmasa da, her erkeğin cinselliğe dair kâbusları vardır. Bu korkular yenilmediği takdirde, erkeğin sağlıklı bir cinsel hayat sürdürmesi imkânsız hale gelir.

Partneri tatmin edememek, erkeklerin en büyük korkularından biridir. Bu, büyük oranda erkeğin egosuna bağlıdır. Hatta bazı durumlarda erkek kendi bedenine güvenmez. Beğenilmemekten çekinir. Dahası, partnerin beklentilerini karşılayamamak erkeğin egosunu zedeler.

Bu korkuyu yenmek çok önemli. Çünkü bu korku cinsel deneyim esnasında erkeğin nasıl davrandığını doğrudan etkiliyor. Bu korku yenilmediği takdirde cinsel performans düşebilir. Peki, bunun için ne yapmanız gerekir? Kendinize değil, partnerinize odaklanın. Partnerinizin nelerden hoşlandığını anlamaya çalışın. 

Erkeklerin bir diğer kâbusu erken boşalmaktır. Bu korku aslında diğer korkuyla yakından alakalı: partneri tatmin edememek.

Eğer erken boşalma sorununuz varsa bunun için bir takım pratik yöntemleri deneyebilirsiniz. Burada da kendi bedeninize odaklanmak yerine partnerinizle ilgilenmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca yeri geldiğinde başka şeyler hakkında düşünmek, bedeninizi kontrol etmeniz konusunda size yardımcı olabilir. Cinsel birleşmenin gereğinden önce sonlanacağını düşünüyorsanız, aklınıza mezarlıkları ve hastaneleri getirin. Bedeninizin nasıl söz dinlediğini görünce siz de şaşıracaksınız.

Partnerinizin hamile kalmasından korkabilirsiniz. Oysa bu korkuyla başa çıkmak diğer korkulara oranla daha rahat. Korunma yolları hakkında bilgilenin. Örneğin prezervatif kullanın.

Erkeklerin en büyük korkularından biri de sertleşme sorunu yaşamaktır. Eğer sertleşme sorunu yaşadığınızı düşünüyorsanız doktorunuzla görüşün. İlaç tedavisiyle bu sorunu yenmeniz çok kolay.