Evliliğinizi kurtarmanın yolları

Evliliğinizi kurtarmanın yolları

Çoğu evlilikte zaman zaman sorunlar yaşanır. Bazen bu sorunlar kavgalara, kırgınlıklara yol açabilir. Böyle zamanlarda alıp başınızı uzaklara gitmek isteyebilirsiniz. Hatta tekrar bekârlığın tadını çıkarma hayallerine kapılabilirsiniz. Öte yandan evliliğinizi kurtarmanız için birçok neden var. Üstelik evliliğinize tekrar renk katmanız mümkün. Nasıl mı?

Onu dinlemekle işe başlayın. Onu dinlemeye, anlamaya çalışın. Bir erkek olarak geri adım atmanız, onun konuşmasına olanak tanımanız evliliğinizin tekrar canlanması için önemli.

 Eşinizin hayatındaki gelişmeleri, hedefleri ve istekleri ciddiye alın. Örneğin, eşinizin kariyerindeki iyi bir gelişmeyi kutlamasını bilin. Eşinizin hayatındaki kötü gelişmeler için birlikte üzülün, ona destek olun.

 Olumsuz olmamayı öğrenin. Eşinize dair kötü anıları değil, iyi anıları aklınıza getirin. Ayrıca bunu ona hissettirin. Nasıl mı? Gün içinde ona karşı sarf ettiğiniz iğneleyici sözlerden uzak durmaya çalışın.

 Eğer evliliğiniz hakkında konuşmakta zorlanıyorsanız dışarıda geçireceğiniz romantik bir akşamı planlayın. Romantik bir akşam yemeğinden sonra sinemaya gidin. Elbette yemek esnasında ya da sinema sonrasında konuşmak için fırsatınız olacak. Evden uzaklaşmak, tarafsız bir mekânda olmak sorunlarınız hakkında daha sakin konuşmanızı sağlayacaktır. Eğer evliliğinizde bazı sorunlar varsa ev ortamı size bu sorunları çağrıştırabilir.

 Eski sıkıcı rutininizden çıkın. Örneğin birlikte yurtdışı seyahatine çıkabilirsiniz. Dahası, birlikte yemek ya da dalış kursuna yazılarak yeni bir şeyler öğrenmenin tadını çıkarın. Bu, sizi birbirinize yakınlaştıracak.

Evliliğinizi tekrar canlandırmak için birlikte küçük hedefler belirleyin. Örneğin daha sağlıklı bir yaşamı hedefleyebilirsiniz. Birlikte sigarayı bırakabilirsiniz. Sizi tekrar birbirinize yakınlaştıracak hedeflerden biri de, birlikte spora gitmek. Spora gidin, terleyin, ardından birlikte duş alarak evliliğinize renk getirin.