Kadınlar bazı erkekleri neden çekici bulmaz?

Kadınlar bazı erkekleri neden çekici bulmaz?

Kadınlar bazı erkekleri neden çekici bulmaz?

Kadınlar bazı erkekleri çekici bulurken, bazı erkekleri itici bulabilir. Neden böyle diye sorduğumuzda akla ilk gelen ister istemez fiziksel görünüşler olabilir. Her kültürün çekici bulduğu bazı görünüş kodları vardır.  Ortadoğuda sarışınların daha fazla dikkat çekmesi gibi…

Öte yandan bazı evrensel kodlar da vardır. Zayıf, bakımlı bir bedene sahip bir erkek dünyanın her yerinde kendisine baktırır. Ama buradan yola çıkarak fit olanlar cazip, balkonlu erkekler itici diyemeyiz. Kadınların favorisi olmayı başarmış pek çok balkonlu erkek vardır.

Konuya fiziksel özelliklerin dışından bakalım ve kadınları iten erkek profillerini hatırlayalım.

‘’Ben, ben, ben’’ diyen bencil beyler

Erkekte özgüven iyidir. Kendine güvenen bir erkek karşı tarafa güven verir. Ama güvenin dozunu ayarlamak, karşı tarafta ‘’bir ego problemi olabilir mi?’’ sorusu sordurmamak önemli. Genellikle hızlı yükselen ve bu durumu sindiremeyen erkekler ve durduğu yerde durmayı marifet sanan erkeklerde rastlanır bu duruma.

‘’Kadın, kadın, kadın’’ diyen fazla tutkulu beyler

Bir erkeğin bir kadına değer vermesi, onu el üstünde tutması önemli. Bir erkeğin bütün kadınlara motive olmuş izlenimi vermesi ise son derece iticidir. Kadınlar erkeklerin bakışlarını okumak konusunda son derece yeteneklidirler. Mutlaka cep telefonlarındaki gizli mesajları okumalarına gerek yok.

‘’Yok, yok, yok’’ diyen mutsuz beyler

Bu tür adamlara tatminsiz adamlar diyoruz. Elindekinin kıymetini bilmezler, kıskançtırlar. Hediye alırsınız, beğenmezler. Hediye almazsınız, küserler. Herkesin ona düşman olduğunu sanırlar. Başka hayatlara, başka adamlara özenirler. İşlerindeki mutsuzlukları eve, evlerindeki mutsuzlukları işe yansıtırlar. Gün gelir, kadınların kendisiyle pek ilgilenmediğini anlarlar ve suçu kadınlara atarlar.