Erkeklerin mutlaka tüketmesi gereken besinler

Erkeklerin mutlaka tüketmesi gereken besinler

Erkeklerin metabolizmaları kadınlardan farklı çalışır. Ayrıca salgılanan farklı hormonlar, farklı beslenme biçimlerini gerektirebilir. Bir de tabii cinsel performans söz konusu. Cinsel performansı yüksek tutmak beslenmeyle yakından alakalı. Peki, erkekler hangi besinleri niçin tüketmeli?

 Vişne suyu

Spor yapan erkekler bilir. Zaman zaman kaslarda yanmalar ve ağrılar olabilir. Çeşitli araştırmalara göre vişne suyu kas ağrılarını hafifletmekte etkili.

 Zencefil

Tıpkı vişne gibi zencefil de kas ağrılarını hafifletmeye yarıyor.

 Muz

Muz, yüksek oranda potasyum içeriyor. Potasyum kas gelişimi ve kemik sağlığı için önemli. Ayrıca tansiyonu dengede tutmaya yardımcı oluyor.

 Çikolata

Özellikle bitter çikolata kan dolaşımını hızlandırmakta size yardımcı olur. Kan dolaşımının hızlanması sertleşme sorunu yaşamamanız için önemli. Ancak abartmayın. Gereğinden fazla yenilen çikolata size fazla kilo olarak geri dönecek. Fazla kilonuzun olması damarların üstündeki baskıyı artıracağı için sertleşme sorunu yaşamanıza neden olabilir.

Kabuklu deniz mahsulleri

Bu besinler özellikle çinko açısından zengin. Çinko, erkeğin üreme sistemi üzerinde önemli bir etkiye sahip. Yeterince çinko alınmadığı takdirde sperm sayısı azalıyor. Ayrıca çinko, kalbin sağlıklı çalışması için gerekli. Sağlıklı bir kalp, sağlıklı bir cinsel hayat için olmazsa olmaz. Çinko, kas gelişimini de olumlu yönde etkiliyor.

Balık

Özellikle omega3 bakımından zengin balıkları tüketmek kalp krizine yakalanma riskini azaltıyor.

 Avokado

Avokado, tıpkı zeytinyağı gibi iyi kalitede yağ içeriyor. Avokado, yemek kolesterolü dengede tutmaya yarıyor.  

 İncir

İncirin afrodizyak etkisi biliniyor. Eğer cinsel performansınızda düşüklük hissediyorsanız incir yemek öneriliyor.