Cinsel isteksizlik yaşayan çiftlere öneriler

Cinsel isteksizlik yaşayan çiftlere öneriler

Cinsel isteksizlik zaman zaman çiftlerin hayatını derinden etkileyebiliyor. İsteksizlik sadece uzun ilişkilerde yaşanan bir durum değil. Henüz ilişkilerinin başında olan çiftler de bu durumu yaşayabiliyor.

Yani cinsel isteksizliği uzun ilişkilerin bir yan etkisi olarak görmemek lazım. Uzun yıllara yayılan ilişkilerinde cinsel mutluluğunu hiç kaybetmeyen çiftler de bulunuyor.

Çiftlerin cinsel isteksizliği aşmalarını sağlamaları için bazı önerilerimiz var…

Konuşmaya zaman ayırın

Konuşmanın öznesi sadece cinsellik veya cinsel sorunlar olmasın. Ev içinde ilgisini sadece bilgisayara ve televizyon ekranına yönelten, aynı çatı altında birer yabancıya dönüşen çiftler bu uzaklığı ve soğukluğu yatakta da yaşamaya başlıyor.

Ev ortamı bazen insanları aynı konuları konuşmaya itebilir. Dışarı çıkın. Beraber uzun yürüyüşler yapın. Bisiklete binin, doğaya gidin. Hayatınızdan ve hayallerinizden konuşun. Cinsel isteksizlik konusu, yeniden güçlendirilmiş bir iletişim ve onunla gelen tazelenmiş ilişkiyle kaybolabilir.

Konuşmak için elektriklerin kesilmesini veya uzun yola çıkmayı beklemeyin.

Romantizmden korkmayın

Romantizm hakkında aklınıza gelen bütün klişeleri unutun ve yaratıcı olun. Romantik olmak şiir yazmak veya şiirsel konuşmak değildir.

Yatak odanızda yer vereceğiniz mum ışığı, tatlı kokular ve atmosferik bir müzik odanızın havasını bütünüyle değiştirebilir. Ayrıca sürprizler bulun. Ama klasik bir hediye vermenin dışında daha yaratıcı sürprizler bulmaya çalışın.

Cinselliğe, partnerinizin de hoşuna gideceğini düşündüğünüz oyunlar katmanız ilişkinizi alevlendirecektir.

Uzun yıllara yayılan bir cinsel hayat için hayal gücünüzü ilişkinin içine katmaktan asla çekinmeyin. İletişim ve oyunlar cinsel isteksizliğin aşılmasına yardımcı olmuyorsa, bir uzmandan yardım almaktan asla çekinmeyin. Doğru zamanda yardıma koşan uzman önerileri bazı ilişkileri bitmekten kurtarabiliyor.