Sertleşme sorunu hakkında yanlış bilgiler

Sertleşme sorunu hakkında yanlış bilgiler

Her erkek hayatının bir anında sertleşme sorunu yaşar. Ama bazen sertleşme sorunu kronikleşir. Kronik sertleşme sorunu olan erkekler çoğunlukla bunun hakkında konuşmak istemez. Hatta yaygın ama yanlış bilgelere başvurarak bu konunun üstünü kapamak isterler. Sizin için sertleşme hakkındaki yaygın ama yanlış bilgileri derledik.

En yaygın kanı, sertleşme sorununun yaşlandıkça arttığıdır. Evet, sertleşme sorunu yaşlanmayla alakalı olabilir. Ancak bunu bir kadermiş gibi kabullenmek gerekmiyor. Yaşlanıyor olmanız, sertleşme sorununa mahkum olmanız anlamına gelmiyor. Doktorunuzla konuşmaktan çekinmeyin. Size uygun bir tedavi sayesinde ileri yaşlarda da sağlıklı bir cinsel hayata sahip olabilirsiniz.

Sertleşme sorunun başka sağlık sorunlarıyla bağlantılı olabileceği düşünülmez. Oysa kronik sertleşme sorunu yaşıyorsanız bunun nedeni kalp damar hastalıkları olabilir. Özellikle şeker hastalığının sertleşme üzerinde olumsuz etkisi olduğu biliniyor. Bu nedenle yaşadığınız sertleşme sorununun olası nedenleri hakkında doktorunuzla konuşun.

Kronik sertleşme sorunu yaşayanlar, bazen reçetesiz ilaçları kullanır. Özellikle internette satılan ilaçların sertleşme sorununu çözeceği sanılır. Böylece doktora gitmeye gerek olmadan sertleşme sorununun çözüleceği düşünülür. Oysa sertleşme sorununun altında başka sağlık sorunları yatıyor olabilir. Doktorunuza danışmadan alacağınız ilaçlar başka sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Başka sağlık sorunlarının doğması, sertleşme sorununu daha da kronikleştirir.

Kronik sertleşme sorunu yaşayan birinin sürekli sertleşme hapları kullanacağı düşünülür. Oysa sertleşme haplarını sadece belli aralıklarla kullanmanız mümkün. Dahası, düzenli hap kullanımının yanı sıra başka ilaç tedavilerini de tercih edebilirsiniz. Alternatif tedavi yöntemleri hakkında doktorunuza danışın.