Sertleşme sorunu tedavisinde ilaç kullanımı

Sertleşme sorunu tedavisinde ilaç kullanımı

Sertleşme durumu yaşayan erkeklerin öncelikle bu durumun dünyanın sonu olmadığını bilmesi gerek. Pek çok erkek hayatının bir döneminde farklı nedenlerden dolayı bu durumu yaşayabiliyor.

Kişi bu problemi olduğu gibi kabul etmeli, bu problemlerin yaygın olduğunu, ortada utanılacak bir durumun olmadığını bilmesi gerek.

Sertleşme sorunu söz konusu olduğunda kişi mutlaka bir doktora başvurmalı, doktorun sorularına doğru ve ayrıntılı bilgi vermelidir.

Her yıl yeni tedavi yöntemleri ortaya çıkmakta ve her türlü sertleşme sorununun tedavisi mümkün olmaktadır.

Sertleşme sorunun tedavisinde genel olarak kullanılan 4 ana tedavi yöntemi şu şekildedir:

1. Ağız yoluyla kullanılan ilaçlar

2. Vakum cihazı

3. Penis içine enjeksiyon

4. Penis protezi

Sahte ilaçlara dikkat!

Konu cinsellik olduğunda hastaların doktorlara başvurmaması en çok sahte ilaç üreticilerinin işine yarıyor. Türkiye’de yasalar gereği ilaçların internet ortamında satışı yasaktır.

Türk Androloji Derneği’nin “Sertleşme Sorunu Tedavisi ve Hastaların çözüm Arayışları” isimli araştırmasından elde edilen verilere göre, her 6 hastadan birinin sertleşme sorununun çözümünü internet, aktar ve işporta gibi eczane dışı kanallardan arıyor.

Bu tür ürünlerin kullanılması ciddi sağlık problemlerine yol açabiliyor. Bazen ölüme kadar götüren sonuçlar meydana gelebiliyor.

Sağlığınızı tehlikeye atmamak için, internet ortamında ve tezgahlarda satılan ilaç görünümlü ürünlere kesinlikle itibar etmeyin.